Bordrolama ve Personel Özlük İşleri

Bordrolama ve Personel Özlük İşleri

İşletmelerin en önemli fonksiyonlarından biri olan bordrolama süreçleri hukuki anlamda büyük önem arz etmektedir. Özlük dosyalarının güncel ve eksiksiz olması gerekir ki; süreç içinde mutlaka çalışma bakanlığına bağlı SGK müfettişleri kontrollerde bulunacaklardır. Eksik veya güncel bilgiler içermeyen dosyalar cezai müeyyidelere tabi olabilmektedir.

Ayrıca güncel bordrolama programlarının kullanılması birçok hatanın oluşmasını engellemekte ve bir kontrol mekanizması oluşturmaktadır. Formüllere dayalı dosyaların kullanılması ücret hesaplamasında geriye dönülemez hatalara neden olabilmektedir.

İlginizi Çekebilir:   Değerlendirme Merkezi Uygulamaları

İnsan kaynakları departmanı veya birimindeki işgörenlerin mutlaka 4857 sayılı iş kanunu, 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanununu, 5510 sayılı sosyal sigortalar ve genel sağlık sigortası kanunlarını bilmeleri gerekir.

Personel özlük işleri ve bordrolamayla ilgili danışmanlık almak için 0850 255 18 62 numaralı telefonumuzu arayabilir veya info@hrjoint.com adresine e-posta gönderebilirsiniz. Güncel personel özlük işleri ve bordrolama eğitimine buradan ulaşabilirsiniz.

    Content Protection by DMCA.com